Książki dla dzieci

dla dzieci, dla dorosłych, dla każdego

FRANCISZEK, PAPIEŻ TYSIĄCA UŚMIECHÓW

Wciągająca opowieść o Franciszku, który uchodzi za jednego z najbardziej serdecznych i zabawnych papieży w historii!

Dla dzieci, niekoniecznie tych grzecznych, bo i Franciszek nie zawsze był grzeczny. Najpierw czytelnik poznaje jego rodzinę. Babcię Rosę, która emigruje z Włoch do Argentyny, by tam rozpocząć nowe życie.

Książka wiedzie nas chronologicznie, od czasów dzieciństwa Jorge Bergoglio, jego dziecięcych psot, młodzieńczych pasji, zaangażowania, aż na Piotrowy Tron w Watykanie.

Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do rodzinnych rozmów o życiowych zasadach.

Edukuje, uczy bezpretensjonalnego sposobu bycia, a podczas lektury łączy całą rodzinę – bo jest równie ciekawa dla dzieci, jak i dorosłych.

A Wy? Przeczytajcie i napiszcie swoją recenzję?

Na najlepszą czeka nagroda 😉

DLACZEGO JAN PAWEŁ II LUBIŁ WTORKI? ROZMOWY W OGRODZIE

Trójka dzieciaków wkrada się przez tajemną furtkę do ogrodów w Castel Gandolfo. Spotykają tam księdza w białej sutannie. Odwiedzają go codziennie, przez siedem dni i pytają. Jakie sporty lubił uprawiać? Na jakie szczyty się wspiął? Czy wolał jeździć na nartach, czy może wolał pływać kajakiem po Mazurach? No dlaczego tak lubi wtorki?

Są pytania o jego życie, o trudne czasami wybory, w chwile zwątpienia i nadziei, o przyjaciół, o wiarę, miłość do Boga i innych ludzi? 

Biografia zwykle opiera się na faktach. W tej książce są same fakty, wymyślone są tylko dzieciaki.

Dopełnieniem tekstu, który spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym są ilustracje Moniki Zawadzkiej Adamiak oraz zdjęcia. Znalazły się w tej publikacji dzięki uprzejmości Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. 

Całość przemawia do wyobraźni, uczy… Pozwala też zatrzymać się na chwilę i zastanowić, jakie wartości były ważne dla Ojca Świętego Jana Pawła II i czego możemy się od niego nauczyć? 

Czytaliście już tę książkę?

Jeżeli tak, Wasza recenzja mile widziana.

KONIE, SUITA NA CZTERY KOPYTA

Wszyscy kochamy konie. To rzecz oczywista! A już na pewno kochają konie bohaterowie tej książki, chociaż każde z nich mieszka w innym kraju, a niektórzy nawet na innych kontynentach.

Wzruszające, ciepłe i mądre opowiadania o przyjaźni zwierząt i dzieci. Przyjaźni, która uczy szacunku, przywiązania, zrozumienia, odwagi, odpowiedzialności. Smutek przeplata się tu z radością, a przez całość przebija respekt do otaczającej nas przyrody.

Wkrótce

już piszę!!

Kompromis nie jest wyjściem. Lukrecja kocha przyrodę i gotowa jest jej bronić. Za jaką cenę? I kto jeszcze może ucierpieć? Sama do końca nie wiem!

Psa można kochać, albo kochać jeszcze bardziej. To dla psiarzy zaawansowanych i początkujących jest ta książka. O psach. Różne rasy, rożne miejsca, różni bohaterowie. Prawie gotowa, czeka na wydanie

Zrób sobie prezent!

PORADNIK NA KAŻDY DZIEŃ TWOJEGO NOWEGO WSPANIAŁEGO ŻYCIA!

Jeden na tysiąc lat, czyli książka o Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Gotowa! Czeka na swój czas