Moje książki 

dla dzieci, dla dorosłych, dla każdego 

FRANCISZEK, PAPIEŻ TYSIĄCA UŚMIECHÓW

Wciągająca opowieść o Franciszku, który uchodzi za jednego z najbardziej serdecznych i zabawnych papieży w historii!

Dla dzieci, niekoniecznie tych grzecznych, bo i Franciszek nie zawsze był grzeczny. Najpierw czytelnik poznaje jego rodzinę. Babcię Rosę, która emigruje z Włoch do Argentyny, by tam rozpocząć nowe życie.

Książka wiedzie nas chronologicznie, od czasów dzieciństwa Jorge Bergoglio, jego dziecięcych psot, młodzieńczych pasji, zaangażowania, aż na Piotrowy Tron w Watykanie. 

Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do rodzinnych rozmów o życiowych zasadach. 

Edukuje, uczy bezpretensjonalnego sposobu bycia, a podczas lektury łączy całą rodzinę – bo jest równie ciekawa dla dzieci, jak i dorosłych.

A Wy? Przeczytajcie i napiszcie swoją recenzję?

Na najlepszą czeka nagroda 😉

 

 ALKOHOLIK, INSTRUKCJA OBSŁUGI

Nie jest grzechem kochać alkoholika, grzechem jest kochać go głupio i podtrzymywać jego uzależnienie. Ta książka ma sprawić, by bolało mniej. 

Powinny po nią sięgnąć osoby samotnie, latami borykające się z problemem uzależnienia u swoich bliskich. By zobaczyły, że nie są same. Że inne/inni mają podobnie. Żeby też zrozumiały, że nikt z nas nie jest na tyle mądry, żeby pokonać alkoholizm. Ani swój, ani tym bardziej kogoś innego.

To tak, jakby ktoś chciał sam, bez pomocy fachowców, wyleczyć sobie zapalenie płuc czy samodzielnie przeprowadzić operację na otwartym sercu. Tego się po prostu nie da zrobić. Trzeba wiedzieć jak. Trzeba być uzbrojonym w wiedzę. 

Ta książka nie zastępuje terapii. Ma zachęcać do podjęcia terapii. Pokazać, że może być inaczej. Że twoja miłość nie musi być cierpieniem. Możesz dalej kochać alkoholika, i to wcale nie musi tak boleć.

DLACZEGO JAN PAWEŁ II LUBIŁ WTORKI? ROZMOWY W OGRODZIE

Trójka dzieciaków wkrada się przez tajemną furtkę do ogrodów w Castel Gandolfo. Spotykają tam księdza w białej sutannie. Odwiedzają go codziennie, przez siedem dni i pytają. Jakie sporty lubił uprawiać? Na jakie szczyty się wspiął? Czy wolał jeździć na nartach, czy może wolał pływać kajakiem po Mazurach? No dlaczego tak lubi wtorki?

Są pytania o jego życie, o trudne czasami wybory, w chwile zwątpienia i nadziei, o przyjaciół, o wiarę, miłość do Boga i innych ludzi? 

Biografia zwykle opiera się na faktach. W tej książce są same fakty, wymyślone są tylko dzieciaki.

Dopełnieniem tekstu, który spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym są ilustracje Moniki Zawadzkiej Adamiak oraz zdjęcia. Znalazły się w tej publikacji dzięki uprzejmości Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. 

Całość przemawia do wyobraźni, uczy… Pozwala też zatrzymać się na chwilę i zastanowić, jakie wartości były ważne dla Ojca Świętego Jana Pawła II i czego możemy się od niego nauczyć? 

Czytaliście już tę książkę?

Jeżeli tak, Wasza recenzja mile widziana.

KONIE, SUITA NA CZTERY KOPYTA

Wszyscy kochamy konie. To rzecz oczywista! A już na pewno kochają konie bohaterowie tej książki, chociaż każde z nich mieszka w innym kraju, a niektórzy nawet na innych kontynentach. 

Wzruszające, ciepłe i mądre opowiadania o przyjaźni zwierząt i dzieci. Przyjaźni, która uczy szacunku, przywiązania, zrozumienia, odwagi, odpowiedzialności. Smutek przeplata się tu z radością, a przez całość przebija respekt do otaczającej nas przyrody.

 

Wkrótce

już piszę!!

Kompromis nie jest wyjściem. Lukrecja kocha przyrodę i gotowa jest jej bronić. Za jaką cenę? I kto jeszcze może ucierpieć? Sama do końca nie wiem!

Psa można kochać, albo kochać jeszcze bardziej. To dla psiarzy zaawansowanych i początkujących jest ta książka. O psach. Różne rasy, rożne miejsca, różni bohaterowie. Prawie gotowa, czeka na wydanie

Zrób sobie prezent!

PORADNIK NA KAŻDY DZIEŃ TWOJEGO NOWEGO WSPANIAŁEGO ŻYCIA! 

Jeden na tysiąc lat, czyli książka o Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Gotowa! Czeka na swój czas